Spotkanie 38. 14 grudnia 2017 r.
Komunikacja w firmie jako narzędzie zmian kultury organizacji
Spotkanie Klubu Coacha MLC, którego tematem była komunikacja w firmie poprowadziła Alicja Kusch. Prowadząca opowiedziała jak wprowadza zmiany w kulturze organizacyjnej firmy, rozpoczynając ten proces od pracy w obszarze szeroko pojętej komunikacji. Powiedziała również, co się sprawdziło i jakie działania dają konkretne efekty.
Spotkanie 37. 9 listopada 2017 r.
Superwizja
Spotkanie Klubu Coacha MLC, miało formę superwizji, którą poprowadziła dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik. Omawiano przypadek konfliktu i kryzysu w zespole oraz jakie są możliwe działania – doradcze czy/i coachingowe.
Spotkanie 36. 27 czerwca 2017 r.
Wizerunek coacha w mediach
Spotkanie Klubu Coacha MLC, miało formę webinaru, który poprowadził Grzegorz Zawiłowski. Dyskutowano o tym jak postrzegani i przedstawiani są coachowie w mediach oraz jak sami pracują nad swoim medialnym wizerunkiem. Przeanalizowano również jakie zachowania warto modelować, a jakich się wystrzegać.
Spotkanie 35. 30 maj 2017 r.
Wykorzystanie głównych atrybutów coachingu
Tematem spotkania było wykorzystanie głównych atrybutów coachingu, czyli „pacing and leading” (zrozumienie i prowadzenie) w procesie mediacji. Spotkanie poprowadziła Beata Kacprzyk.
Spotkanie 34. 28 marzec 2017 r.
Rady Mentorów w praktyce coachingowej
Już po raz drugi spotkanie poprowadził Marek Wzorek. Tym razem tematem przewodnim było wykorzystanie, opracowanej przez Roberta Diltsa, techniki Rady Mentorów w praktyce coachingowej. Uczestnicy mieli okazje wymienić się swoimi doświadczeniami ze stosowania narzędzia w różnych kontekstach i wariantach. Temat spotkania stał się pretekstem do szerszej dyskusji nad wieloma aspektami pracy coacha i relacji z klientem a także wymiany informacji o wartościowych inicjatywach i publikacjach, użytecznych w naszym zawodzie.
Spotkanie 33. 28 lutego 2017 r.
Wpływ systemu rodzinnego na proces i efektywność coachingu
To było historyczne spotkanie Klubu Coacha, bo po raz pierwszy w formie webinaru. Grzegorz Zawiłowski, Coach MLC, superwizor IC dzielił się swoją wiedzą dotyczącą teorii systemów w kontekście coachingu. Prowadzący szczególny nacisk położył wpływ rodzinny (i otoczenia) na to co się dzieje w coachingu oraz na stabilność wprowadzanych zmian.
Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzięki czemu możliwa była wymiana myśli nawet przy tak zdawałoby się jednostronnej formie przekazu.
Spotkanie 32. 31 stycznia 2017 r.
Praca z ograniczającymi przekonaniami
Pierwsze w 2017 r. spotkanie w Klubie Coacha było poświęcone przemyśleniom dotyczącym tego, jak pracować z przekonaniami. Prowadząca Swietłana Lipiecka pokazała techniki które mogą pomóc dotrzeć nawet do tych najgłębszych. Bardzo ciekawą częścią spotkania była również ożywiona dyskusja o granicach kompetencji coacha, podobieństwach i różnicach w pracy z przekonaniami w coachingu oraz psychoterapii.