Warsztat: Strategie

W pracy coacha zdarza się stanąć przed sytuacją, kiedy klient chce i próbuje coś zmienić, ale nie może. Przecież myślał o tym, posiada ogromną motywację, ma precyzyjny i realistyczny cel… A jednak znów wyszło jak zwykle. Znów spóźnił się na spotkanie, bezrefleksyjnie zgodził się na nowe obowiązki, sięgnął po słodycze zamiast zdrowej przekąski – nawet nie wie kiedy to się stało, zrobił to praktycznie automatycznie. Dlaczego znowu się to dzieje? – zapyta. Natomiast pytanie brzmieć powinno: JAK to się dzieje?

Za tego typu sytuacje odpowiadają stosowane strategie. Strategia to sekwencja kroków następujących w umyśle i zachowaniu, mających osiągnąć określony efekt. Strategie są najczęsciej automatyczne, stąd ciężko je zmienić samą tylko motywacją czy postanowieniem. Mamy jednak dobre wieści – posiadając odpowiedzą wiedzę i umiejętności, można strategie odkodować – dowiedzieć się JAK to się dzieje – a następnie przepracować je w taki sposób, by w końcu osiągnąć upragniony skutek. Tę właśnie niezbędną wiedzę i umiejętności uzyskają uczestnicy podczas warsztatu Narzędzia w coachingu: strategie.

Zapraszamy!


Cel warsztatu

Celem warsztatu jest dostarczenie uczestnikom kompetencji pracy ze strategiami klientów w coachingu – a zatem wiedzy, umiejętności oraz technik, dzięki którym będą oni w stanie samodzielnie:

 • rozpoznać sytuację, kiedy problemem klienta jest nieskuteczna strategia,
 • odkodować nieskuteczną strategię,
 • wesprzeć klienta przy stworzeniu nowej, skutecznej strategii,
 • zastąpić nieskuteczną strategię nową, skuteczną,
 • jeszcze bardziej zwiększyć efektywność posiadanych już, skutecznych strategii.

Dla kogo

Narzędzia w coachingu: strategie to warsztat otwarty. Program i sposób prowadzenia zajęć umożliwia wzięcie udziału w zajęciach przez wszystkich coachów pracujących w różnych podejściach, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o umiejętność odkodowywania nieskutecznych strategii, stosowanych przez ich klientów oraz zmianę tych strategii, by jeszcze skuteczniej wspierać klientów w osiąganiu ich celów. Podczas warsztatu umiejętności swoje rozwiną również absolwenci Studium Coachingu MLC.

Warsztat jest elementem cyklu szkoleń Narzędzia w coachingu: program dla zaawansowanych, jednak można w nim brać udział niezależnie od pozostałych szkoleń cyklu.


Ramowy program

 1. O strategiach – czym są? Kiedy występują? Rozróżnienie między mikro i makro strategiami.
 2. Budowa strategii – zapoznanie uczestników z elementami składowymi, tworzącymi ich strukturę.
 3. Odkodowywanie struktury strategii – pomocne pytania, techniki i ćwiczenie praktyczne.
 4. Praktyczna nauka ustalania z klientem nowych, skutecznych strategii, spełniających oczekiwania klienta.
 5. Przedstawienie oraz praktyczne przećwiczenie technik zastępowania pierwotnych, nieskutecznych strategii, nowymi, efektywnymi.
 6. Nauka na cudzych doświadczeniach – czyli słowo o adaptacji cudzych, skutecznych strategii u siebie i klientów.

Prowadzący:

Grzegorz Zawiłowski


Termin, cena i zapisy

Termin: wkrótce nowe terminy

Szkolenie całodniowe.

Cena: 800 zł

Cena w przedpłacie: 650 zł

Podane ceny zawierają 23% podatek VAT.

Cena szkolenia zawiera:

 • udział w unikalnym, całodniowym szkoleniu on-line;
 • bogate materiały szkoleniowe;
 • materiały pisemne;
 • dyplom ukończenia szkolenia.

Informujemy, że posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie o numerze 2.14/00354/2013, w związku z czym osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu mogą ubiegać się o dofinansowanie.

By zgłosić się na warsztat:

 1. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 2. Prześlij formularz na adres biuro@ccinnovation.pl.
 3. Wpłać należność za kurs w jednym z wariantów w odpowiednim terminie.